Спектакуларен концерт на Здравко Чолиќ во Скопје !!!

Чола  40 години на екстрадата, Зегин  30 години на пазарот Балканската ѕвезда Здравко Чолиќ  приреди неверојатен три и пол часовен спектакал во арената Тоше Проевски.Околу 30 000 обожаватели уживаа во времепловот на Чола и покрај тоа што пред неколку месеци…

Што е колаген?

Колагенот е главен и најзастапен протеин кај човекот. Тој сочинува околу 25-35% од вкупната содржина на белковини во организмот. Колагенот сочинува 1-2% од сврзното ткиво на мускулите, а претставува 6% од тежината на еден цврст мускул. Сврзното ткиво е изградено…

Што се Омега 3 масни киселини?

Омега 3 преставуваат полинезаситени масни киселини кои му се неопходни на човечкиот организам. Нашиот организам не може да ги произведе, па затоа треба да се внесуваат преку храната или преку суплементи. Есенцијалните масни киселини се градбени материи од кои се…

Бесплатни трикови за сјајна кожа

Сјајната кожа е нешто што е сон за секоја жена. Честопати сме гледале славни личности со беспрекорна кожа и прво нешто што ни паѓа на ум е дека се работи за скапи третмани. Ние ви нудиме неколку бесплатни трикови со…

Правилно чистње на лицето-прв чекор кон здрава кожа

Пред да одберете ласион за чистење на лицето, треба да знаете каков вид на кожа имате и да користите соодветни продукти.Правилната козметика треба да ја прави кожата мека и нежна, со што таа ќе добие природен сјај. При купувањето на…

ВИТАМИН Д

Витаминот Д припаѓа во групата витамини кои се растворливи во масти. Витаминот Д се создава по природен пат во човечкото тело, кога тоа е изложено на сонце. Поради тоа, познат е и како “сончевиот” витамин. Двете најважни форми се витамин…

Зошто ни е потребен витамин Е?

Витаминот E е липосолубилен витамин (растворлив во масти) и претставува антиоксиданс за нашиот организам и има бројни значајни ефекти во здравата функција на човековото тело. Како антиоксиданс, витаминот Е има неверојатно дејство на здравјето на кожата. Тој ѝ помага да…

Зошто е важно да се вакцинираме?

Вакцините се специфичен вид на лекови, билошко фармацевтски производи, кои се користат за заштита од заразни болести, односно го штитат здравјето на децата и возрасните со создавање на таканаречен вештачки имунитет. Активната супстанца на вакцините е патоген вирус или бактерија,…

Најважни суплементи на жената по 40-тата

Ви недостигаат цврст сон, посилен имунитет и повеќе енергија? Ова се сумплементите кои ќе ви го направат секојдневието поздраво, посреќно и поенергично. Чувајте го срцето Магнезиум Бројни студии укажуваат на ефектот на магнезиумот во намалување на крвниот притисок. Овој значаен…

Demeter – Храна со карактер

Demeter – Храна со карактер Demeter е бренд за производи од биодинамичко земјоделство.Само на строгоконтролирани и договорно врзани партнери им е дозволено да го користат брендот. Тоа е сеопфатен процесна проверка и обезбедува строга согласност со Меѓународните стандарди за производство…

Follow by Email
Facebook
Facebook
WordPress Video Lightbox Plugin