Витамини Суплементи

Витамините се неопходни за здрав организам

Сите витамини се важни за здрав и витален организам. Витамините треба да се внесуваат преку исхраната која треба да биде билансирана и разновидна. 

Денес на пазарот можат да се најдат најразлични видови на овошје и зеленчук, дури и оние кои не се карактеристични за нашето поднебие. Но дел од нив имаат долг пат на транспорт до пазарот и иако се чуваат во соодветни услови сепак може да се случи да изгубат дел од нивните витамини и минерали.

Друг проблем со кој се соочуваме се овошјето и зеленчукот кој се продава и кога не им  е сезона. Тие најчесто се одгледувани во фолии и третирани со најразлични пестициди и ѓубрива, кои се штетни за здравјето на човекот.

Дури и кога консумирате разновидно овошје и зеленчук не можете да бидете сигурни дека ги внесувате сите витамини кои му се потребни на организмот.

Во аптеките на Зегин можете да најдете капсули кои во себе содржат 31 органски суровини како: екстрат од цреша, јаболко во прав, екстракт од боровинки, сок од боровинки, сок од брусница, брусница во прав,  прав од магдонос, прав од репка, путер од морков, прав од колард, прашок од домати, прашок од чај од брокули, прав од карфиол, кордицепс во прав, печурки во прав, спирулина, пченица, јачмен трева, хорела, коприва и био-активни ензимски мешавини.

Побарајте единствена суперхрана во облик на капсула која содржи низа фитонутриенти и антиоксиданти со високо ниво на минерали, витамини, ензими и аминокиселини.

Внесувајте доволно витамини за витко и здраво тело!

LEAVE A RESPONSE

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Follow by Email
Facebook
Facebook
WordPress Video Lightbox Plugin